By   April 25, 2016

 

Nie jest tajemnicą, że prostownice do włosów są używane nie tylko do ich prostowania, ale także do tworzenia loków. Jednak nie każda z prostownic się do loków nadaje. Podstawowym warunkiem musi być silne nagrzewanie się zewnętrznej części prostownicy, a także zaokrąglone jej krawędzie.  Najlepszą prostownicą do kręcenie włosów roku 2017 został obwołany Remington Sleek & Curl 6500. Urządzenie ma cyfrowy wybór temperatury od 150 do maksymalnej 230 stopni Celsjusza. Na wyświetlaczu zawsze są pokazane aktualne ustawienia. Model ten ma również funkcję Heat Boost, którą uruchamia się specjalnym przyciskiem. Uruchomienie tej funkcji pozwala na natychmiastowe ( w ciągu 2 sekund) podniesienie temperatury do maksymalnej. Model ten dysponuje też funkcją blokady żądanej temperatury tak, aby przypadkowo nie przestawiła się podczas stylizacji. Oczywiście podstawową funkcją urządzenia jest prostowanie włosów, ale szerokie płytki 110 mm i zaokrąglone krawędzie prostownicy pozwalają na kręcenie stosunkowo dużych loków. Urządzenie Babyliss C260E natomiast zyskało drugie miejsce wśród najlepszych prostownic służących również do kręcenia włosów.

 

 

Sposób na udaną fryzurę – prostownica do loków

 

Prostownica to urządzenie do stylizacji włosów, składające się z dwóch ramion połączonych ze sobą. Wewnątrz ramion są płytki grzewcze. Jednak wiele prostownic obok podstawowej funkcji – prostowania włosów, posiada możliwość ich kręcenia. Prostownice te różnią się od siebie ceną, materiałami, z jakich zostały wykonane. Także wielkością i jakością płytek grzewczych i funkcjami, jakie posiadają. Dobra i tania prostownica do loków powinna posiadać cechy zapobiegające niszczeniu włosów i być łatwa w obsłudze.

A.1 Prostownice do lokow ranking

 

Prawidłowa temperatura dla Twoich włosów

Przed zakupem dobrze jest wiedzieć, do jakiego rodzaju włosów kupujemy urządzenie. Prostownice dostępne na rynku posiadają zakres temperatur od 50 do 250 stopni C. Włosy cienkie i słabe potrzebują zabezpieczenia przed przegrzaniem, jakie oferuje część urządzeń, w postaci blokady wybranej temperatury. Jeśli masz cienkie włosy używaj zakresu temperatur 100 – 180 stopni C. Przy włosach grubszych można nastawić prostownicę na 200 stopni C.

 

Najważniejszy element – płytki grzejne

Z naszymi włosami największy kontakt mają płytki grzejne. To one mogą sprawić, że włosy staną się piękne, lśniące i ułożoną pożądaną fryzurą. Obecnie najczęściej spotykane płytki to: ceramiczne – chrakteryzujące się równym nagrzewaniem całej powierzchni. Tytanowe płytki – odporne na zużycie, turmalinowe – posiadające właściwości jonizujące, oraz płytki teflonowe i lustrzane z gładkimi powierzchniami. Najlepsza prostownica do loków na ogół wykorzystuje łączone materiały, aby uzyskać najlepsze właściwości obu materiałów w jednej płytce.

 

Jak używać prostownicy do kręcenia włosów?

Dla włosów długich polecane są prostownice o wąskich płytkach, przy włosach krótkich lepiej się sprawdzają te o szerokiej płytce. Niektóre z prostownic mają płytki ruchome, dzięki czemu lepiej przylegają do włosów. Modele, które służą również do kręcenia włosów mają zaokrąglone brzegi urządzenia, oraz nagrzewający się wierzch. Kręcenie włosów to prosta czynność. Wystarczy, że chwycisz koniec kosmyka włosów prostownicą, i zwiniesz w kierunku głowy. Niektóre urządzenia posiadają nakładki pozwalające na uzyskanie loków różnej średnicy.

 

Cechy ułatwiające obsługę

Każde urządzenie może mieć bardziej lub mniej wygodną obsługę. Tak samo jest z prostownicami. Funkcje, na jakie należy zwracać uwagę to m.in. obrotowy kabel ułatwiający manipulowanie urządzeniem. Taki kabel jest niezwykle ważny w przypadku wykorzystywania funkcji loków, polegającej na ruchu obrotowym wokół osi urządzenia. Dla zapominalskich przydatne okazują się wyłączniki bezpieczeństwa, które za nas pamiętają o odłączeniu urządzenia po określonym czasie. Funkcjonalne też okazują się maty, na których można gorącą prostownicę położyć, aby obiema rękoma przygotować kolejny kosmyk włosów do stylizacji. Dla porównania wszystkich cech, poniżej przestawiamy ranking i opinie o prostownicach do loków, jakie wystawiają im klientki.

 

 

Najlepsze prostownice do loków – 2017

 

 

Remington Sleek & Curl 6500

 

1.Remington Sleek & Curl 6500Pierwszy z opisywanych produktów to Remington Sleek & Curl 6500. Zaawansowana technologia sprawiła, że znajdziemy tu płyty grzejne z powłoką ceramiczną z perłami. Takie połączenie dwóch materiałów powoduje, że płytki dzięki ceramice  zachowują właściwości równomiernego rozprowadzania ciepła, a perły czynią powierzchnię niezwykle gładką. Ruchome płytki, dzięki gładkości, lekko przesuwają się po włosach nadając im pożądany kształt. Prostownica nagrzewa się w zaledwie 10 sekund i posiada blokadę ustawionej temperatury, zabezpieczającą przed przypadkową zmianą. A zakres temperatur to w przypadku tej prostownicy to 150 do 230 stopni C.

Wyświetlacz LCD wyraźnie wyświetla ustawienia, a automatyczny wyłącznik w porę zadba o Twoje bezpieczeństwo. Dzięki zaokrąglonym brzegom i nagrzewającej się całej powierzchni ramienia grzejnego, prostownicę można wykorzystać do wykonania loków czy fal. W zestawie znajdziemy obok urządzenia wygodne etui, oraz matę do, którą wykorzystamy podczas stylizacji. Oba przedmioty są odporne na wysoką temperaturę.

Użytkowniczki tego modelu chwalą urządzenie za szybkie nagrzewanie się, odpowiednią regulację temperatury możliwą do dostosowania do różnych rodzajów włosów. Panie również przekazują opinię, że prostownica jest lekka i dzięki obrotowemu przewodowi łatwa w użyciu. Niekwestionowaną zaletą dla klientek jest również to, że urządzenie można używać do prostowania włosów albo ich kręcenia. Jednoznacznie ta prostownica do loków i cena, w jakiej można ją kupić stawia to urządzenie wśród atrakcyjnych sprzętów do stylizacji włosów.

 

 

 

Babyliss C260E

 

2.Babyliss C260EBabyliss C260E w stylizacji włosów pełni nieco odmienną rolę. Użyjemy ten model, gdy chcemy uzyskać efekt włosów pofalowanych. Jest to jakby podwójna lokówka, jednak jej użycie jest zbliżone do użycia prostownicy. Aby nasze włosy uzyskały efekt fali, należy wybrany kosmyk włosów umieścić między płytkami falownicy, zacisnąć ramiona i przytrzymać chwilę, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Następnie przesuwamy urządzenie niżej na tym samym kosmyku włosów i ponownie zaciskamy. Czynność powtarzamy aż dotarcia do końca kosmyka. Elementy grzejne urządzenia posiadają powłokę ceramiczno – tytanową, zapewniającą równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni grzejnej, a także odporność na jej zarysowania. Regulacja temperatury pozwala na ustawienie jej w trzech poziomach: 160, 180 i 200 stopni C. Dołączona do zestawu mata termoizolująca ułatwia manipulację, gdyż możemy odłożyć na nią gorącą falownicę, bez obawy, że uszkodzimy meble.

Zaś końcówka z izolacją, zapewni bezpieczeństwo naszym rękom podczas stylizacji. Panie mające doświadczenie w używaniu tego urządzenia przekazują, że falownica pięknie stylizuje włosy, a fryzura wykonana tą metodą potrafi utrzymać się kilka dni. Również szybkie nagrzewanie się tego modelu i to, że został wyposażony w obrotowy kabel oraz matę do odkładania gorącej falownicy, użytkowniczki przekazują, jako zalety.

 

 

 

Rowenta Liss & Curl Ultimate Shite SF6220

 

3.Rowenta Liss & Curl Ultimate Shite SF6220Rowenta Liss & Curl Ultimate Shite SF6220, to ostatnie urządzenie w naszym rankingu. Jest to model posiadający system 2 w 1. Dzięki niemu możemy za pomocą tego urządzenia perfekcyjnie wyprostować włosy, lub łatwo zrobić stylizację z lokami czy falami. Prostownica posiada zakres temperatur od 130 do 230 stopni C. Zatem można ją ustawić do konkretnego typu włosów bez obawy o ich przegrzanie.

Żądaną temperaturę osiągniemy w 20 sekund, a wyświetlacz LCD wyraźnie wyświetli nasze ustawienia. Aby uzyskać system 2 w 1 prostownica posiada specjalny kształt płyt, z zaokrąglonymi brzegami umożliwiające nakręcanie włosów. Same płyty grzejne są wykonane z ceramiki, co powoduje utrzymywanie równomiernej temperatury na całej powierzchni.

Dodatkowo powierzchnia taka zapobiega nadmiernemu przesuszaniu włosów podczas stylizacji. Znajdziemy tu również bardzo użyteczny obrotowy przewód, który wyraźnie ułatwia korzystanie z prostownicy. Panie posiadające ten model prostownicy 2 w 1 mówią, że pozwala ona na najrozmaitszą możliwość stylizacji. Urządzenie raz pełni funkcję prostownicy, by kolejnego dnia użyć jej jako lokówki. Spod płytek tego modelu wyjdą nam włosy proste, kręcone, falujące, albo uniesione u nasady.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (97 votes, average: 4.59 out of 5)
Loading...