By   April 23, 2016

 

Prostownica keratynowa zapobiega przesuszaniu się włosów podczas stylizacji, a tym samym zapobiega uszkodzeniu włosa. Dzieje się tak, bo pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia się z płytek prostownicy kreatynina, która wnika w strukturę włosa i tym sposobem utrzymuje go w dobrej kondycji. Dlatego tego typu prostownice są pożądanym sprzętem do układania włosów. Najlepszą zaś prostownicą keratynową okazał się Remington Keratin Therapy Pro S8590, co zostało sprawdzone badaniem poziom satysfakcji klienta z zakupionego sprzętu. Klientki jednoznacznie opowiedziały się, że jest to najlepsza prostownica keratynowa roku 2018. Nagrzewa się ona w ciągu 15 sekund i ma pięcio stopniową regulację temperatury. Ma też szeroką płytkę wynoszącą 110 mm. Na elektronicznym wyświetlaczu można odczytać aktualną temperaturę pracy, którą da się regulować w zakresie 160 – 230 stopni Celsjusza, a dioda informuje o tym, że urządzenie jest włączone.  Dla wygody użytkowania prostownica ma obrotowy kabel elektryczny, dzięki czemu nie plącze się on podczas stylizacji. Modelem, który został wyróżniony przez klientki jako drugi najlepszy jest Philips ProCare Keratin HP8361.

 

 

Jaką prostownicę keratynową kupić?

 

By ułatwić codzienną stylizację fryzury, musimy dobrać odpowiednie urządzenie. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać będzie to prostownica, falownica lub lokówka. Jeśli jednak zależy nam na idealnym wyprostowaniu włosów, przy jednoczesnym dbaniem o nie, przydatną może się okazać prostownica keratynowa. Cena takiego urządzenia jest zależna od funkcji, jakie posiada. Ale czym w ogóle charakteryzuje się taka prostownica? Najważniejszą cechą takich modelów jest to, że w swoich płytkach zawiera keratynę. Jest to białko, które jest podstawowym budulcem włosa, skóry i paznokcia człowieka.

A.1 Prostownice keratynowe ranking

Keratyna ochrania strukturę włosa

Częste stylizowanie włosów ciepłem może doprowadzić do ich zniszczenia. Ciepło przesusza włos i sprawia, że staje się on łamliwy. Dodatkowo może on stracić połysk i miękkość. A gdy włos jest zniszczony, jego odbudowa jest pracochłonna i długa. Prostownice z keratyną zapobiegają uszkodzeniu naszych włosów. Po skończonej pracy pozostaną one lśniące i odżywione. Pod wpływem ciepła prostownica uwalnia keratynę, która wnika do struktury włosa i w ten sposób go odżywia i utrzymuje w dobrej kondycji.

 

Odpowiednie płytki ułatwią pracę

Jeśli korzystamy z prostownicy każdego ranka, ważne jest by szybko wyprostować włosy przed wyjściem do pracy czy szkoły. Prostownice posiadające ruchome płytki łatwiej i szybciej prostują niesforne pukle. Dzieje się tak, ponieważ ruch płytek równomiernie rozprowadza na swojej powierzchni włosy. Równo rozłożone pukle są poddane tej samej temperaturze, co powoduje, że rezultat prostowania jest jednakowy na całej głowie. Nie trzeba dwukrotnie prostować tego samego kosmyka. Wystarczy jedno pociągnięcie. Na rynku możemy znaleźć także prostownice z wibrującymi płytkami, które pełnią tą samą rolę.

 

Jak dobrać prawidłową temperaturę?

Włos włosowi nierówny. Dlatego decydując się na zakup nowego sprzętu powinniśmy brać pod uwagę, jakie są nasze włosy. Gdy kupujemy prostownicę do domu, gdzie jest więcej chętnych na jej używanie, sprawa dobrania odpowiedniej temperatury się komplikuje. Jednak większość prostownic powinna być wyposażona w jej regulację. A najlepsza prostownica keratynowa będzie posiadać funkcje automatycznego dostosowania temperatury do prostowanego włosa. Urządzenie takie badając poziom nawilżenia prostowanego kosmyka, dostosowuje optymalną temperaturę, która idealnie wyprostuje włos, a go nie spali.

 

 

Najlepsze prostownice keratynowe – 2018

 

Jeśli zastanawiasz się więc jaka dobra i tania prostownica keratynowa będzie najlepsza dla Twoich włosów? Przeczytaj nasz ranking i opinie o prostownicach z keratyną.

 

 

Remington Keratin Therapy Pro S8590

 

1.Remington Keratin Therapy Pro S8590Prostownica Remington Keratin Therapy Pro S8590 to prostownica keratynowa z 5-cio stopniową regulacją temperatury. Charakteryzuje się ona długą płytką, która wynosi 110 mm oraz krótkim czasem nagrzewania się. Od momentu włączenia urządzenia do jego gotowości do pracy wynosi tylko 15 sekund. Powłoka płytek tego modelu została wykonana z połączenia ceramiki i keratyny.

Zastosowana technologia Keratin Therapy wykorzystuje keratynę w procesie prostowania włosów, która odżywia włosy i ochrania przed niszczącym działaniem ciepła. Model ten umożliwia regulowanie temperatury. Producent również dodatkowo wyposażył prostownicę w czujnik Heat Protection. Górna płytka urządzenia nieprzerwanie kontroluje poziom nawilżenia włosa.

Gdy poziom nawilżenia spada, prostownica automatyczne dostosowuje temperaturę. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nie spalimy włosów podczas ich stylizacji. Producent wskazuje, że połączenie tych dwóch funkcji pozwala na zwiększenie ochrony przed zniszczeniem i łamaniem się włosów o 57%.

Prostowanie powinny również ułatwić ruchome płytki. Jeśli zakupimy ten model to oprócz samej prostownicy otrzymamy etui, które jest odporne na wysokie temperatury. Tak więc od razu po skończonej pracy możemy urządzenie schować bez obaw o uszkodzenie futerału. Klientki, które używają tego produktu są bardzo zadowolone. W swoich opiniach mówią m.in. o tym, że włosy po prostowaniu wyglądają zdrowo i są miękkie. Za plus uznają również łatwą obsługę i szybkość nagrzewania się.

 

 

 

Philips ProCare Keratin HP8361

 

2.Philips ProCare Keratin HP8361Kolejna nasza propozycja to Philips ProCare Keratin HP8361. Urządzenie to łączy w sobie prostownice keratynową i jonową. Tak więc oprócz korzyści, które daje keratyna nasze włosy podczas prostowania zostają poddane jonizacji. Prostownice posiadające funkcje jonizacji wytwarzają ujemne jony podczas ich używania. Włosy, po przejściu przez takie zabiegi, są gładsze, a co ważniejsze mniej się elektryzują.

Ładnie wyglądająca prostownica w kolorze srebrno – czarnym umożliwia regulację temperatury do maksymalnej 230 stopni. Model ten posiada również funkcje „touch-up”, która pozwoli dokończyć fryzurę przy niższej temperaturze, a zatem ochroni przed niepotrzebnym narażaniem włosów na zniszczenia. Wszystkie funkcje urządzenia są wyświetlone na czytelnym wyświetlaczu LCD. Możemy więc łatwo sprawdzić, czy prostownica jest gotowa do pracy, a podczas prostowania monitorować temperaturę.

Model ten bardzo szybko prostuje włosy, gdyż zostały zastosowane w nim wibrujące płytki. Dzięki wibracjom rozporządzają one równomiernie kosmyki na swojej powierzchni zapewniając równomierny efekt prostowania. Po skończonej pracy urządzenie możemy schować w dołączonym etui, które jest odporne na temperaturę. Panie, które zakupiły ten produkt są zadowolone z szybkości nagrzewania i łatwości jej obsługi.

 

 

 

Bellissima Imetec B8 100

 

3.Bellissima Imetec B8 1000Ostatnią naszą propozycją jest Bellissima Imetec B8 1000. Produkt włoskiej firmy, która nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce. Posiada ona rzadko spotykaną w prostownicach podczerwień. Tak zwana infraczerwień od lat stosowana w medycynie, gdyż niewidzialne dla ludzkiego oka ciepło ma właściwości lecznicze. Jest również wykorzystywane w lampach fryzjerskich.

Ceramiczne płytki, w których została zastosowana technologia infrared ma na celu pobudzenie produkcji kreatyniny. Korzystanie z urządzenia pozostawia więc nasze włosy odżywione i lśniące. Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest wykorzystanie czterech ruchomych płytek zamiast zwyczajowych dwóch. Zwiększona ilość płytek ma na celu lepsze dopasowanie się urządzenia do prostowanych włosów.

Prostownica szybko się nagrzewa, ma również wbudowaną możliwość regulacji temperatury w zakresie 130 – 230 stopni. Aż 11 stopniowa regulacja pozwoli nam na precyzyjne manipulowanie temperaturą, która będzie się pokazywać na wyświetlaczu LCD. Należy wspomnieć wykonanie urządzenia, gdyż jego rączka została zrobiona z prawdziwej skóry. Klientki zgodnie twierdzą, że po użyciu tej prostownicy włosy pozostały miękkie, a efekt długo się utrzymywał.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (250 votes, average: 4.37 out of 5)
Loading...