By   April 24, 2016

 

O tym, że jonizacja wpływa pozytywnie na płytkę włosa, zamyka ją i pozbawia elektryzowania się, wie chyba każda kobieta sięgająca po prostownice do włosów. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, która to z prostownic z jonizacją cieszy się największym uznaniem pań. Nasze badania jednoznacznie wskazały prostownicę BaByliss ST389E. Jest to model z płytkami z powłoką ceramiczną szlifowaną diamentem, dzięki temu powierzchnia jest 22% gładsza niż w innych takich urządzeniach. Zawiera też o 60% więcej ceramiki i też jest znacznie odporniejsza na zużycie i mechaniczne uszkodzenia.  Mamy tu możliwość ustawień sześciu poziomów temperatury, wyświetlanych na ekranie LCD, w zakresie od 140 stopni do 230 stopni Celsjusza. Dodatkowo urządzenie posiada tryb intensywny, gdzie płytki natychmiast rozgrzewają się do temperatury 230 stopni Celsjusza. Model ten sprawdza się przy stylizacji zarówno włosów suchych, jak i wilgotnych. Wewnątrz prostownica ma chowany grzebień, który ułatwia prostowanie włosów, ale również je rozczesuje, pozostawiając idealnie uformowane. Modelem, który zyskał niemal tak samo duże zainteresowanie klientek, jest Philips ProCare Keratin HP8361. Warto zapoznać się i z jego parametrami.

 

 

Wybieramy najlepszą prostownicę z jonizacją

 

Od pewnego czasu słyszy się o prostownicach do włosów z jonizacją. Co to właściwie jest ta jonizacja?  Czy dobra i tania prostownica z jonizacją jest odpowiednia dla Twoich włosów? Aby odpowiedzieć na te pytania opiszemy dziś trzy różne prostownice, które posiadają tę technologię ochronną zwaną jonizacją.

A.1 Proswtownice z jonizacja ranking

W jaki sposób jonizacja pomaga Twoim włosom?

Jonizacja to system zapobiegania zniszczeniu i przesuszeniu włosów podczas stylizacji. Urządzenie podczas pracy wytwarza jony ujemne, które działając na powierzchnię włosa poprawiają jego strukturę zamykając łuskę włosa. Dzięki temu włosy zachowują swoją naturalną wilgotność i stają się gładkie i zdrowe. Szczególnie polecane jest używanie urządzeń z jonizacją do włosów farbowanych. Ponieważ domknięcie łusek sprawia, że włosy dłużej utrzymują nowy kolor, a takie, które są farbowane wielokrotne pozostają zdrowsze i błyszczące. Dodatkowo działanie jonów ujemnych powoduje, że włosy po użyciu urządzenia nie elektryzują się. Efekty lepszego wyglądu włosów widać już po pierwszym użyciu prostownicy. Wiele z kobiet obawia się stosowania lokówek, prostownic czy suszarek, sadząc, że częste ich używanie niszczy włosy. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne prostownice z jonizacją sprawią, że Twoje włosy nie będą potrzebować żadnych dodatkowych, zaawansowanych zabiegów regeneracyjnych. Profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów nie niszczy ich, lecz pielęgnuje.

 

Regulacja temperatury

Jakie jeszcze cechy powinna posiadać najlepsza prostownica z jonizacją? Przydatną funkcją podczas korzystania z prostownicy jest to, że ma regulowany zakres temperatur. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoje włosy są słabe i cienkie. Takie włosy gdy poddane podobnej temperaturze, co włosy grube, mogą zostać uszkodzone.

 

Obrotowy przewód

Również bardzo wygodną opcją, jest kupić prostownicę z obrotowym kablem. Znacznie ułatwia to manipulację urządzeniem, gdy nie trzeba wciąż borykać się z zaplątanym przewodem. To on się dostosowuje do nas, nie my do niego.

 

Wyłącznik bezpieczeństwa

Kolejną ważną funkcją jest, aby zakupiona przez nas prostownica była wyposażona w wyłącznik bezpieczeństwa. Taki wyłącznik będzie pamiętał za nas o wyłączeniu urządzenia po kilku minutach bezruchu.

 

Odpowiednia powierzchnia płytek

Przy prostowaniu, urządzenie po złapaniu pukla włosów, jest przesuwane aż do końca kosmyka. Dlatego przy zakupie prostownicy należy zwrócić uwagę na powierzchnię płytek. Obecnie producenci prześcigają się w coraz gładszych materiałach, z których są wykonane płytki. Płytki ceramiczne np. mają tę zaletę, że się równomiernie nagrzewają i nie ma zagrożenia przypalenia włosa. Płytki te są również na tyle śliskie, że włosy łatwo przesuwają się pod nimi. Kolejna, stosowana przez producentów powłoka płytki, to ceramiczno-keratynowa.

Zachowuje ona wszystkie właściwości ceramiki, a dodatkowo rozgrzane płytki prostownicy wydzielają keratyninę, stanowiącą główny składnik włosa. Dzięki temu, podczas stylizacji uzupełniamy niedobór naturalnych składników włosów odbudowując je. Porównajmy, zatem trzy prostownice i sprawdźmy, jakie opinie o prostownicach z jonizacją mają ich użytkowniczki.

 

 

Najlepsze prostownice z jonizacją – 2018

 

 

BaByliss ST389E

 

1. BaByliss ST389EJako pierwszą opiszemy prostownicę BaByliss ST389E. Wykonana została z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dzięki temu jest niezawodna. Nowoczesny wygląd zachęca do zakupu.  Profesjonalne płytki z powłoką Diamond Ceramic mają super gładką powierzchnią, odporną na zarysowania. Powoduje to płynne przesuwanie się po włosach, dając doskonałe rezultaty prostowania. Jonizacja zapobiega puszeniu się włosów i elektryzowaniu, a także pielęgnuje włosy odbudowując ich strukturę.

Funkcja ta powoduje, że dzięki niej Twoje włosy będą zdrowsze i nie będą się elektryzowały. W procesie stylizacji pomoże Ci również grzebień na końcach płytek, który podzieli stylizowane włosy na równomierne kosmyki. Dodatkowo prostownica może być używana na wilgotnych włosach. Technologia i-Temperature zapewnia szybkie nagrzewanie się prostownicy i utrzymywanie równomiernego ciepła na całej powierzchni płytek. Urządzenie posiada sześć ustawień temperatury wyświetlanej na ekranie LCD.

Do wyboru mamy tryb intensywny w zakresie 220 – 235 stopni C., lub tryb ochronny z temperaturami 140 – 160, lub 180-200 stopni C. Dzięki zaokrąglonym kształtom prostownicy można używać ją nie tylko do prostowania włosów, ale również do tworzenia loków, czy unoszenia włosów u nasady. Klientki, które zakupiły ten produkt podkreślają, że prostownica jest lekka i zgrabna oraz łatwa w użyciu. Największą zaletą wg użytkowniczek jest to, że wystarczy jedno pociągnięcie, aby włosy były proste i lśniące.

 

 

 

Philips ProCare Keratin HP8361

 

2.Philips ProCare Keratin HP8361Piękny styl, całkowita ochrona – tak pisze producent o swoim produkcie, prostownicy Philips ProCare Keratin HP9361. Sprawdźmy, jakie jest to urządzenie? Czy jest to prostownica z jonizacją? Jaka jest jej cena?  Aby się dowiedzieć, przeczytajcie nasz ranking do końca. Znaleźliśmy tu kilka użytecznych funkcji. Prostownica nagrzewa się w 30 sekund i posiada wskaźnik gotowości do pracy. Znajdziemy tu automatyczne ustawianie delikatniejszej temperatury zapewniające bezpieczeństwo dla układanych włosów.

Powłoka płytek, z zaawansowaną technologią keratynową, zapewni odbudowę zniszczonych włosów, a funkcja jonizacji przywróci im blask i zdrowy wygląd. Delikatne wibracje płytek podczas stylizacji pozwalają na łatwe i równomierne rozłożenie włosów na płytkach grzejnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skrócić czas modelowania nawet o ⅓. Elementy grzejne prostownicy zostały pokryte warstwą keratyniny. Po rozgrzaniu się stopniowo uwalniają zawartą w nich kreatyninę, która wnika do włosów, wzmacniając je i odbudowując ich łuski. Krótki czas nagrzewania prostownicy skraca okres oczekiwania na stylizację.

W zestawie jest dołączone etui odporne na temperaturę, umożliwiające schowanie urządzenia zaraz po użyciu. System zamykania ułatwia przechowywanie prostownicy w etui. Automatyczny wyłącznik po godzinie pamięta za użytkownika o bezpieczeństwie. Natomiast cyfrowy wyświetlacz LCD pokazuje i umożliwia regulację temperatury. A obrotowy kabel zasilający, nie pozwoli splątać się przewodom. Użytkowniczki twierdzą, że cena prostownicy jest adekwatna do jej jakości, gdyż nie tylko nie niszczy włosów, ale powoduje, że są one w coraz lepszej kondycji. Kolejne panie uważają za atut wytrzymałość urządzenia, łatwość ustawień i długi kabel ułatwiający manipulację.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Rowenta Respectissim 7/7 SF7420

 

3.Rowenta Respectissim 7-7 SF7420Ostatnia w naszym zestawieniu jest prostownica Rowenta Respectissim 7/7 SF7420. Prostownica, posiada unikalny Pro Curling System, który pozwala używać jej również do kręcenia włosów. Ergonomiczny kształt urządzenia pozwala obracać nim podczas kręcenia włosów jedną ręką, a wyprofilowane krawędzie boczne płytek umożliwiają uzyskanie efektu jak w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Dzięki systemowi 2 w 1 łatwo i szybko wyprostujesz włosy lub uzyskasz piękne loki.

Bowiem Pro Curling System pozwala na używanie prostownicy również, jako lokówki. Płyty grzewcze maja szerokość 2,5 cm, a dzięki zaokrąglonemu kształtowi i wyprofilowanym krawędziom łatwe jest użycie urządzenia do przygotowania fryzury z lokami czy falami. Manipulację przy stylizacji ułatwia obrotowy kabel. Prostownica nagrzewa się bardzo szybko i jest gotowa do pracy już w ciągu 30 sekund, a zakres temperatur, jakimi dysponuje i pokazuje na wyświetlaczu LCD to 130 – 230 stopni C. Płytki grzewcze powleczone stopem miedzi i krzemu doskonale i równomiernie rozprowadzają ciepło po całej powierzchni. A funkcja ochrony włosów Respect pozwala na stylizację w niższych temperaturach.

Urządzenie posiada unikalną funkcję ochrony włosów Respect. Dzięki niej włosy są poddawane stylizacji w niższej temperaturze 170 stopni C. z taką samą skutecznością jak w przy wysokich temperaturach. W takich warunkach włosy nie są narażone na zniszczenie przez przegrzanie. Funkcja Respect dodatkowo zapobiega łamaniu się włosów. Jonizacja zaś spowoduje, że twoje włosy będą zdrowe i lśniące. Konsumentki są zadowolone z użytkowania tego urządzenia, wskazując, że prostownica nie wyrywa włosów i idealnie je prostuje już w temperaturze 130 stopni. Użytkowniczki podkreślają również, że funkcja jonizacji pozwala na zapobieganie elektryzowaniu się włosów.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (169 votes, average: 4.44 out of 5)
Loading...